ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2021-22

Ο αγιασμός του νηπιαγωγείου μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 11:30 π.μ., στην αυλή του σχολείου.
Η διάρκεια του υπολογίζεται σε είκοσι λεπτά.
Στον αγιασμό θα είναι παρόντες μόνο τα παιδιά του νηπιαγωγείου και ένας γονιός ανά παιδί. Κανένας άλλος.
Η προσέλευση και παραμονή στον χώρο θα γίνει με μάσκα, καθώς θεωρείται συνωστισμός και ισχύουν όσα προβλέπονται για τέτοιες συναθροίσεις.
Προσεχώς θα σας ενημερώσουμε για το αν θα χρειαστεί από το τη Δευτέρα το self test και για ποιους.

Λόγω της ζέστης που επικρατεί στην αυλή τις προχωρημένες ώρες του πρωινού προς το μεσημέρι, η ενημέρωση γονέων από τους εκπαιδευτικούς θα πραγματοποιηθεί στις 8:30 το πρωί, την ημέρα του αγιασμού.
Μόνο ένας γονιός ανά οικογένεια, με μάσκα, χωρίς παιδιά και μετά το τέλος της ενημέρωσης αποχωρεί μέχρι τον αγιασμό, όταν και θα ξανάρθει εκπρόσωπος της οικογένειας με το παιδί.
Συνοψίζοντας:
Δευτέρα: